Regeneracja reflektorów

Regeneracja reflektorów w Auto Gamma

Przednie lampy każdego samochodu są niezwykle istotne nie tylko dla jego estetyki, lecz również dla komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa – zarówno Twojego, jak i innych uczestników ruchu. Warto odpowiednio o nie zadbać, a prace w tym zakresie powierzyć profesjonalistom z Auto Gamma. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli na zapewnienie odpowiedniej szczelności reflektora. Wśród działań, jakie podejmiemy w celu przywrócenia mu dawnej sprawności, będzie również polerowanie powierzchni klosza oraz konserwacja wszystkich elementów systemu oświetleniowego.

adaptacja-lamp-usa
naprawa-lamp-led-auto-gamma

Dlaczego reflektory tracą sprawność?

Nieubłagany upływ czasu powoduje, że w każdym reflektorze wypala się stopniowo aluminium, nałożone na odblaski. Proces ten jest na szczęście w pełni odwracalny – do napylania aluminium służą specjalne komory próżniowe. Drugim czynnikiem, powodującym ograniczenie sprawności reflektorów, jest zmatowienie ich powłoki, wynikające z długotrwałego oddziaływania czynników mechanicznych. Częste są również sytuacje, gdy dochodzi do rozszczelnienia klosza lub obudowy i do wnętrza reflektora przedostają się zanieczyszczenia. Wpływa to znacząco na osłabienie strumienia światła.

Regeneracja reflektorów – krok po kroku

Reflektor, który ma zostać poddany fachowej regeneracji, powinien zostać wymontowany z samochodu. Konieczne jest jego rozklejenie – tylko w ten sposób można dostać się do uszkodzonych lub zużytych elementów. Zazwyczaj reflektor składa się z kilku części. Największą z nich jest obudowa, mieszcząca w swym wnętrzu pozostałe elementy i zapewniająca ich ochronę. Najistotniejszym podzespołem układu jest żarówka, składająca się między innymi z żarnika – przezroczystej rurki z zagłębieniem, wypełnionym rtęcią. To ona generuje światło w reflektorze. Jest ono odbijane i kierowane w odpowiednią stronę przez odbłyśnik. Ważnym elementem reflektora jest też wykonany z przezroczystego materiału klosz, chroniący wnętrze układu, lecz przepuszczający światło. Jeżeli problemem jest zły stan odbłyśnika zazwyczaj wystarczy poddać ten element regeneracji, polegającej na napyleniu aluminium w komorze próżniowej. Oczywiście nasz fachowy personel w trakcie prac oczyści też pozostałe elementy reflektora. Warto powierzyć prace w tym zakresie fachowcom, takim jak my.

Reflektor po renowacji – jak o niego zadbać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które służą do czyszczenia reflektorów. Podczas ich zakupu warto zwracać uwagę nie tylko na cenę, lecz również na jakość. Warto stawiać na produkty, zawierające w swoim składzie filtry UV. Zabezpieczą one skutecznie powierzchnię reflektora przed szkodliwym oddziaływaniem słońca. Podczas czyszczenia należy również zadbać o to, by zastosowana przez nas gąbka lub szmatka nie zarysowała powierzchni klosza. Oczywiście można też zlecić usługę polerowania profesjonalnemu serwisowi, takiemu jak Auto Gamma. Ceny takiej usługi serwisowej nie są wygórowane – zależą od jej zakresu oraz marki samochodu i zastosowanych w nim reflektorów. Za każdym razem zapewniają jednak znakomite efekty, zarówno pod względem poprawy wyglądu, jak i właściwości użytkowych źródeł światła.

przerobka-lamp-na-biled

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 400 PLN