Przeróbka lamp UK USA na EU

Przeróbka lamp UK USA na EU w Auto Gamma

W związku różnicami w sposobie przemieszczania się po drogach występujących w różnych krajach oraz różnicom w obowiązujących przepisach, w przypadku samochodów sprowadzanych z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych działaniem niezbędnym jest przeróbka lamp w taki sposób, aby ich działanie było dostosowane do użytkowania w Polsce. Takimi usługami zajmujemy się w Auto Gamma.

dostosowanie-lamp-usa
naprawa-lamp-led-auto-gamma

Dlaczego należy wykonać adaptację lamp z UK oraz USA?

Adaptacja lamp użytkowanych w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych konieczna jest przede wszystkim ze względu na różnice, jakie występują w ich działaniu w wyżej wymienionych krajach. W przypadku lamp z UK jest to przede wszystkim wymiana przesłony soczewek, dzięki czemu strumień światła zostaje skierowany bardziej na prawo. W przypadku lamp wywodzących się z USA konieczne jest przeprowadzenie procesu adaptacji dwuetapowo – najpierw przerabiana jest sama lampa, następnie zaś wprowadzane są zmiany w kodowaniu i połączeniu z instalacją elektryczną. Zmianie zostaje poddany kolor oświetlenia w kierunkowskazach, skorygowany zostaje także fakt, że w Stanach Zjednoczonych lampy świecą symetrycznie, podczas gdy w Unii Europejskiej obligatoryjne jest świecenie asymetryczne. Wszelkie występujące nieprawidłowości możesz jednak bez problemu poprawić korzystając z oferty naszej firmy.

Dlaczego inne kraje stosują ruch lewostronny?

Pomimo tego, że dla kierowców nieprzyzwyczajonych na co dzień do jazdy po lewej stronie ruch tego typu może wydawać się nienaturalny, prawda jest taka, że posiada on wiele zalet, co podkreślają często sami użytkownicy drogi. Kwestię kluczową odgrywa tutaj bezpieczeństwo – ruch lewostronny pozwala nie tylko wyraźniej widzieć nadjeżdżające pojazdy, w sytuacji zagrożenia, kiedy do głosu dochodzą instynkty, może także pomóc uniknąć stłuczki. Dzieje się tak dlatego, że chcąc uniknąć zderzenie, większość ludzi odruchowo skręca w lewo, co w przypadku ruchu prawostronnego skutkuje zjechaniem na przeciwległy pas. Kiedy samochody poruszają się po lewej stronie, w tej samej sytuacji konsekwencją będzie jedynie zjechanie z drogi. Swoje początki ruch lewostronny ma zresztą już w starożytności- woźnicy ułatwiał kontrolę nad wozem, lewą stroną podróżowali także pielgrzymi, była to bowiem strona, po której znajduje się serce. Ten sposób poruszania się obowiązywał nawet w Polsce, dopóki rewolucji w tej kwestii nie dokonał leworęczny Napoleon Bonaparte. Niemniej, obecnie, aby na naszych drogach móc bezpiecznie korzystać z lamp przystosowanych do ruchu lewostronnego konieczna jest ich adaptacja, którą w profesjonalny sposób możesz wykonać w naszej firmie.

W jaki sposób przebiega adaptacja lamp?

Aby lampy dopuszczone zostały do użytkowania w UE przejść muszą szereg modyfikacji, między innymi zmianę kierunku strumienia światła. W przypadku ruchu lewostronnego jest on skierowany w ten sposób, by oświetlać w większej mierze pobocze, na którym mogą znajdować się piesi. Pozostawienie takiej sytuacji bez zmiany w naszych warunkach skutkowałoby oślepieniem kierowcy, dlatego też niezbędna jest między innymi wymiana przesłony soczewek, którą dla twojego samochodu wykonać może nasza firma.

przerobka-lamp-usa

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 800 PLN