Regeneracja odbłyśników

Renowacja odbłyśników w Auto Gamma

Reflektory samochodowe ulegają stopniowej eksploatacji, podobnie jak pozostałe komponenty wchodzące w skład budowy auta. Proces ten jest w pełni naturalny, natomiast na szybkość postępowania tego zjawiska wpływa wiele czynników takich jak: sposób dbania o użytkowany pojazd, usterki mechaniczne, bądź nieszczelność reflektorów. Poznaj usługi serwisu Auto Gamma, w którym od wielu lat podejmujemy wysokiej klasy starania związane z troską o reflektory samochodowe klientów.

Regeneracja odbłyśników reflektorów w wyspecjalizowanym serwisie Auto Gamma

Sprawne lampy samochodowe to podstawa Twojego bezpieczeństwa na drodze. Reflektory stopniowo zużywają się, a degeneracja jest najszybciej zauważalna w obszarze odbłyśników. Wieloletni okres użytkowania auta może prowadzić do ich stopienia, wyraźnego odkształcenia, zmiany barwy – ściemnienia, a także zaniku aluminiowej powłoki. Z doświadczenia wiemy, że większość reflektorów samochodowych kwalifikuje się do regeneracji, która odbywa się poprzez metalizację, czyli powtórne napylenie aluminium na odblask w wyspecjalizowanej komorze próżniowej. W przypadku widocznej wady odblasku takiej jak widoczne odkształcenia, w naszym serwisie dokonasz wymiany na nowy.

regeneracja-projektorow1-min-scaled
biled

Odbłyśnik to kluczowa część składowa lampy samochodowej

Konstrukcja sprawnej lampy samochodowej opiera się na kilku niezastąpionych i niezwykle istotnych elementach. Centralną częścią układu tych elementów jest żarówka, jednakże jedną z najważniejszych funkcji, decydujących o bezpieczeństwie Twojej jazdy pełni- odbłyśnik. Stan techniczny tego komponentu odpowiada za jakość rozsyłu wiązki światła uwalnianej przez lampę, co rzutuje na natężenie oświetlenia drogi. Odbłyśnik, który został uszkodzony, bądź uległ naturalnym procesom eksploatacji, nie spełnia swej istotnej funkcji, która stanowczo zmniejsza komfort jazdy, a co najważniejsze- obniża zarówno Twoje poczucie bezpieczeństwa, jak i innych kierowców. Pamiętaj, że nawet powierzchowne, nierzucające się bezpośrednio w oczy uszkodzenia, takie jak odbarwienie czy punktowe zmatowienie, mogą przyczynić się do zmniejszenia jakości emitowanej wiązki światła. Jakość strumienia światła jest bezpośrednio zależna od stanu technicznego odbłyśnika, który możesz zastąpić w pełni sprawnym- zregenerowanym elementem. Nie musisz obawiać się wymianą lampy samochodowej na zupełnie nową, ponieważ w tym przypadku nie jest to konieczne. Najczęściej wystarczy poddanie zużytego odbłyśnika starannej, profesjonalnej regeneracji. Wykwalifikowani specjaliści pracujący w salonach nazywają ten zabieg napylaniem próżniowym lub powszechnie znaną – metalizacją.

Czyszczenie wnętrza lamp samochodowych oraz regeneracja odbłyśników

W Polsce przeciętny wiek użytkowanego pojazdu szacuje się na ok. 15 lat. Niewątpliwie jest to okres, który pozwala przypuszczać, że auto wymaga nie tylko przeglądu, ale także renowacji elementów wchodzących w skład reflektorów samochodowych. Jednym z nich są odbłyśniki, których wymontowanie, jak i ponowy montaż nie są problematyczne, a wykonanie regeneracji przez profesjonalistów pozwoli odzyskać pierwotną jakość. Cena regeneracji odbłyśników jest mimo wszystko zdecydowanie niższa niż montaż nowego reflektora. W Naszym serwisie dokonasz profesjonalnej metalizacji już od 100 zł. Zapoznaj się z ofertą salonu Auto Gamma, który z roku na rok z powodzeniem zwiększał jakość usług, aby zapewnić klientom najwyższą jakość i zadowolenie.

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 150 PLN